Pokaż całość asortymentu

Dwuteowniki stalowe IPE – dwuteowniki europejskie

 

Czym jest dwuteownik? To kształtownik metalowy o poprzecznym przekroju w kształcie dwóch liter „T” złączonych ze sobą nóżką – stąd nazwa dwu-teownik nawiązująca do 2xT. Stalmal Olsztyn – w naszej ofercie znajdziesz wszystkie rodzaje dwuteowników stalowych (dwuteowniki HEA, HEB, HEM, IPE oraz IPN). Każdy z wymienionych typów cechuje się inną proporcją wysokości do szerokości półki, a także parametrami wytrzymałościowymi. Szczegółową specyfikację każdego dwuteownika określają międzynarodowe normy DIN 1025. Dwuteowniki stalowe IPE odgrywają bardzo ważną rolę szczególnie w wysokich konstrukcjach budowlanych – stosuje się je jako elementy stabilizujące cały obiekt. Dlatego tego rodzaju kształtowniki powinno się kupować wyłącznie u sprawdzonego, uczciwego dostawcy. Oferowane przez nas dwuteowniki w Olsztynie są wyprodukowane w zgodzie z normami i przechowywane w optymalnych warunkach – z czystym sumieniem możemy poświadczyć o najwyższej jakości oferowanych wyrobów hutniczych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

 

Dwuteowniki IPE – dwuteowniki europejskie typu I

 

Dwuteowniki IPE określa się również jako dwuteowniki europejskie typu I. Oprócz nich, w naszej hurtowni w Olsztynie znajdziesz również dwuteowniki europejskie typu II. Czym różnią się od siebie oba te kształtowniki? Wewnętrzna powierzchnia stóp jest do siebie równoległa w przypadku dwuteowników europejskich typu I – oznacza to, że w ich przypadku stopy są płaskie. Jeżeli mowa o dwuteownikach europejskich typu II to w ich przypadku powierzchnia wewnętrzna stopy jest skośna.

 

Skąd się biorą dwuteowniki IPE?

 

Z pewnością nie z ziemi – jeżeli już się tam znajdą to oznacza, że zostały w niej umieszczone przez człowieka. Dwuteowniki IPE są produkowane w hutach metalu zakładach metralurgicznych. Ich protoplastą jest płaskownik – podłużny element metalowy, który po rozgrzaniu do odpowiedniej temperatury jest doginany do pożądanego kształtu.

 

IPE – dwuteownik dostępny w szerokiej gamie wymiarowej

 

W jakich długościach oferujemy dwuteowniki IPE? Dwuteownik europejski IPE jest jednym z częstszych wyborów wśród naszych klientów w Olsztynie – dostępne wymiary to 80, 100, 120, 140, 160, 180, 200, 220, 240, 260, 280 i 300 mm. Cena jednostkowa dwuteownika jest uzależniona od wielkości zamówienia. Zapraszamy do kontaktu osoby, które potrzebują dwuteowników w długości innej od zaprezentowanych. Ze względu na naszą doskonale rozbudowaną sieć dostawców będziemy w stanie zamówić dokładnie taki dwuteownik, jakiego potrzebujesz!

Skontaktuj się z nami

Na stronie Hurtowni Stali Stalmal, znajdziesz szeroką gamę wyrobów hutniczych, w tym dwuteowniki różnych typów: IPN, IPE, HEB, HEA. Każdy z nich spełnia specyficzne wymagania i znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach budownictwa i przemysłu.

 

Dwuteowniki IPE charakteryzują się równowagą pomiędzy wytrzymałością a ciężarem, co czyni je uniwersalnym rozwiązaniem dla wielu projektów konstrukcyjnych. Są niezwykle wszechstronne i mogą być stosowane w szerokim zakresie zastosowań, od budownictwa po inżynierię.

 

Dwuteowniki IPE

Olsztyn

 

Dwuteownik stalowy IPE Wymiar (mm)

 

Cena

    80 Zapytaj o cenę
 

 

100 Zapytaj o cenę
    120 Zapytaj o cenę
    140 Zapytaj o cenę
    160 Zapytaj o cenę
    180 Zapytaj o cenę
 

 

200 Zapytaj o cenę
    220 Zapytaj o cenę
    240 Zapytaj o cenę
    260 Zapytaj o cenę
   

300

Zapytaj o cenę

 

 

 

 

 

Wymiaru który szukasz nie ma w powyższej tabeli? Skontaktuj się z nami albowiem istnieje możliwość sprowadzenia asortymentu którego nie posiadamy w regularnej sprzedaży albo asortyment posiadamy a może nie być uwzględniony powyżej. Tabela nie jest często aktualizowana!

 

Nie ważne, czy Twoje potrzeby są skierowane na lekkość i wydajność, jak w przypadku dwuteowników IPN i IPE, czy na moc i wytrzymałość, jak w przypadku dwuteowników HEB i HEA, Stalmal ma odpowiedni produkt dla Ciebie. Nasza gama wyrobów hutniczych jest starannie wyselekcjonowana, aby zapewnić najwyższą jakość i spełnić wszystkie Twoje oczekiwania.

Dwuteowniki stalowe IPE

 

Skontaktuj się z nami