Kątowniki zimnogięte – do produkcji mebli i konstrukcji budowlanych

 

Kątowniki stalowe zimnogięte znajdują zastosowanie zwłaszcza przy produkcji mebli i regałów sklepowych. Co więcej, z tych elementów hutniczych wytwarza się belki oświetleniowe i detale architektoniczne. Ich uniwersalność sprawia, że są stosowane zarówno w sektorze meblarskim, jak i w branżach budowlanej czy przemysłowej. Te kątowniki stalowe są wykorzystywane do konstrukcji hal stalowych: służą do tworzenia elementów infrastruktury, takich jak mosty, wiadukty i maszty telekomunikacyjne.

 

Zimnogięte kątowniki stalowe a gorącowalcowane kątowniki

 

Kątowniki zimnogięte i gorącowalcowane różnią się głównie metodą produkcji oraz właściwościami mechanicznymi. Zimnogięte kątowniki powstają poprzez walcowanie, prasowanie i gięcie blachy stalowej na zimno. Blacha utrzymuje swoją pierwotną temperaturę, co pozwala na zachowanie jej struktury. Na końcu produkcji krawędzie blachy są ze sobą spawane, tworząc jednolity i stabilny produkt. Dlatego właśnie cechują się mniejszą twardością i udarnością, ale są bardziej plastyczne i estetyczne. Natomiast gorącowalcowane kątowniki powstają podczas obróbki wyprofilowanymi walcami w bardzo wysokiej temperaturze, co skutkuje jednorodną strukturą metalu na całej długości. Są zatem twardsze oraz mniej podatne na obciążenia.

 

Zimnogięte kątowniki ze stali – cena i wymiary

 

W naszej ofercie znajdziesz solidne kątowniki zimnogięte stalowe. Olsztyn to miejsce, w którym wykorzystasz je do budowy trwałych i wytrzymałych konstrukcji. Zdadzą egzamin tam, gdzie jest również ważna lekkość przedmiotów i elementów. Z tego względu branża budowlana i branża meblarska z pewnością docenią właściwości kątowników z naszego asortymentu – skontaktuj się z nami, przedstawimy ceny kątowników zimnogiętych stalowych i pomożemy dopasować wymiary.

Pokaż całość asortymentu

Skontaktuj się z nami

Kątowniki zimnogięte są cenione za precyzyjne wymiary i ostre kąty. Proces zimnogięcia pozwala na kontrolę kształtu i wymiarów, co jest niezbędne w precyzyjnych projektach budowlanych czy przemysłowych.

 

Kątowniki zimnogięte Olsztyn

 

Kątownik stalowy zimnogięty Wymiar (mm)

 

Cena

    20x20x2 Zapytaj o cenę
    25x25x2 Zapytaj o cenę
    30x30x2 Zapytaj o cenę
    40x40x3 Zapytaj o cenę
    50x50x3 Zapytaj o cenę

 

 

Wymiaru który szukasz nie ma w powyższej tabeli? Skontaktuj się z nami, albowiem istnieje możliwość sprowadzenia asortymentu, którego nie posiadamy w regularnej sprzedaży albo asortyment posiadamy a może nie być uwzględniony powyżej. Tabela nie jest często aktualizowana!

 

Niezależnie od wyboru, możesz być pewien, że produkty oferowane przez naszą hurtownię są zgodne z najwyższymi standardami jakości. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży wyrobów hutniczych pozwala nam dostarczać naszym klientom tylko najwyższej jakości kątowniki stalowe. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych produktach i usługach.

 

Kątowniki stalowe zimnogięte – Olsztyn

 

Zimnogięte kątowniki stalowe powstają na zimno z blachy stalowej, która jest wycinana na podłużne kawałki. W tym procesie nie ma konieczności topienia blachy, co umożliwia uzyskanie idealnie równych kształtów bez ewentualnych zacieków w rogach. Charakterystyczną cechą kątowników zimnogiętych jest utrzymanie równości kątów, dlatego są stosowane w wielu miejscach – od branży meblarskiej, aż po budowlaną. Proces zimnogięcia ułatwia kontrolę kształtu i dokładności wymiarów, co jest niezwykle istotne w precyzyjnych projektach budowlanych i przemysłowych. Dlatego te produkty są cenione za precyzję i dokładność oraz za bardziej estetyczny wygląd, co jest wymagane w wielu branżach.

Kątowniki stalowe zimnogięte

 

Skontaktuj się z nami